Juniori Želje deklasirali Sarajevo

Derbi juniora

Juniori Željezničara pobijedili su Sarajevo s 4:1 u derbiju 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plavi s Grbavice su dominirali u juniorskom derbiju i na kraju su sasvim zasluženo došli do tri boda.

Poveli su domaći nakon pet minuta igre. Ajdin Mujagić je pogodio za 1:0, da bi Amir Velić u 18. minuti povećao prednost na 2:0.

Autogolom Džinde Sarajevo je smanjilo na 2:1 u 22. minuti, ali to je bilo sve od Bordo juniora u ovom meču.

U 39. minuti dosuđen je penal za Želju. Odgovornost je preuzeo Denis Žerić, te je pogodio za 3:1.

Nastavak donosi još nekoliko šansi, ali je postignut samo jedan gol, ponovo u mreži Sarajeva. U 76. minuti konačnih 4:1 postavio je Aldin Hrvanović.

Premijer liga, 12. kolo:

Željezničar - Sarajevo 4:1 (Mujagić 5', Velić 18', Žerić 39'p, Hrvanović 76' / Džindo 22'ag)

ŽELJEZNIČAR: Karavdić, Beširević, Šabanadžović, Velić, Kurtović, Jusufi, Džindo, Mujagić, Žerić, Hajdarević, Hrvanović.

SARAJEVO: Kovačević, Resić, Škrijelj, Hadžić, Blagojević, Smajlagić, Šabanović, Mujakić, Kurdić, Pidro, Mustafić.