Konkurencija ponovo gleda u leđa: Verstappen bacio u delirijum domaće navijače

VN Nizozemske

H. Zilić

Max Verstappen nastavlja dominaciju u Formuli 1.

Vozač Red Bulla danas je slavio na VN Nizozemske.

Trijumf na domaćoj stazi približio ga je još jedan korak novom naslovu svjetskog prvaka.

Verstappen je iza sebe ostavio Georga Russellla u Mercedesu koji je danas imao dobru utrku, obzirom da je Lewis Hamilton završio na četvrtom mjestu, ali ostaje i žal jer je Hamilton jedan dio utrke bio lider.

Treće mjesto pripalo je Charlesu Leclercu u Ferrariju čiji su kosntruktori opet imali svoj cirkus u boksu kada je na zamjenu guma stao Carlos Sainz, koji je na kraju utrku završi na osmoj poziciji.

Petopalsirani je bio Sergio Perez u Red Bullu, šestoplasirani Fernando ALonso u Alpini koja ima vrlo dobru sezoni.

Dobar vikend Alpine upotpunio je Esteban Ocon osvajanjem devete pozicije.

Do posljednjeg boda danas stigao je Lance Stroll u Aston Martinu osvojivši desetu poziciju.

Max Verstappen je ubjedljivi lider u šampionatu sa 310 osvojenih bodova, Cahrles Leclerc i Sergio Perez dijele drugo mjesto sa 201 osvojenim bodom.

U konkurenciji konstruktora Red Bull je ldier sa 511, Ferrari ima 376, a Mercedes je na 346 bodova.