Radnik u nadokandi slavio u Čapljini, dalje idu i Ljubić, Igman, Sloga te Omarska

1/16 Kupa BiH

S. Grebović

Danas je odigrano jedanaest mečeva 1/16 finala Kupa BiH u kojim je bilo dosta uzbuđenja.

Čapljina je na svom terenu ugostila Radnik od kojeg je na kraju nesretno poražena sa 1:2.

Gosti iz Bijeljine su poveli već u petoj minuti i to preko Esmira Hasukića.

Tim iz Prve lige Federacije BiH se nije predavao i do poravnanja je došao u 41. minuti preko Ljubića. I kada se mislilo da će se pristupiti izvođenju jedanaesteraca Nikola Gajić je duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio za veliko slavlje i prolazak svoje ekipe u narednu fazu.

U komšijskom derbiju snage su odmjerili prošlosezonski polufinalista ekipa Klisa i Igman, a na kraju je slavio tim iz Konjica.

Vrlo tvrd i neizvjestan meč sa malo prilika riješio je Graho početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti.

Također tvrd i neizvjestan meč viđen je i u Prnjavoru gdje je domaći Ljubić minimalnim rezultatom slavio protiv GOŠK-a.

Šunjić je zatresao vlastitu mrežu i tako trasirao put Ljubiću u osminu finala.

Uskoplje je također sa 1:0 slavilo protiv banjalučkog Željezničara golom Grubeše sa bijele tačke.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Jedina utakmica koja je okončana neriješenim rezultatom bila je ona između Omarske i Rudar Prijedora tako da se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Nakon 1:1 u 90 minuta domaći su bili bolji u penal seriji i tako prošli dalje.