Pirićeve odbrane bile su uvod za veliko slavlje: AEK nadomak osmine finala Konferencijske lige!

Sjajnu partiju zabilježio je i Miličević

E. Ganibegović

U prvoj utakmici šesnaestine finala Konferencijske lige AEK iz Larnace je s 1:0 savladao ukrajinski Dnipro-1, a sjajne nastupe su upisali bh. reprezentativci Kenan Pirić i Hrvoje Miličević.

Već nakon 10 minuta kiparski tim je mogao da vodi s 2:0, ali to se dogodilo nije.

Igrala se druga minuta kada je gostujući golman sjajno odbranio udarac Tričkovskog, da bi Rafa Lopes šest minuta kasnije pogodio prečku.

Bilo je to skoro sve vrijedno pomena iz prvog poluvremena. Na otvaranju drugog ponovo sjajna šansa za AEK, no golman Dnipra zaustavlja udarac Faraja.

Najbolju šansu je ukrajinski tim imao u 57. minuti. Dovbyk je nakon kornera imao sjajnu šansu, ali je Kenan Pirić sjajno odbranio njegov udarac. Nova odbrana Pirića u 64. minuti kada je pokušao Gutsulyak.

U 83. i 84. minuti Pirić zaustavlja pokušaje Pikhalyonoka, a to je bio samo uvod u ono što će uslijediti na drugoj strani.

Igrala se 85. minuta kada je Angel Garcia sjajno ispratio centaršut Gustava i glavom pogodio za pobjedu AEK-a.

Pirić i Miličević odigrali su svih 90 minuta za kiparski tim, te su bili među najboljim igračima svoje ekipe.

Treba istaći i da je Lazio u Rimu s igračem manje pogotkom Immobilea slavio s 1:0 protiv Cluja.

Revanš mečevi na programu su već za sedam dana i vremena za odmor skoro da i nema.