Remi AEK-a i Maccabija, Pirić igrač utakmice

Imali su pred sami kraj i šansu za pobjedu

O. Lekić

Sinoć su odigrana dva meča kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

AEK Larnaka je ugostila Maccabi Tel Aviv i na kraju je završilo 1:1.

Cohen je doveo goste u vodstvo, da bi deset minuta do kraja Faraj izjednačio.

Imali su domaći priliku da dođu do pobjede, no u 86. minuti Tričkovski nije iskoristio jedanaesterac.

Bh. reprezentativac Kenan Pirić je bio igrač utakmice, dok je Hrvoje Miličević također pružio korektnu partiju.

[𝐅𝐓] | 1️⃣ - 1️⃣ | #AEKMAC @europacnfleague || #AEKLarnaca

Posted by AEK Larnaca on Wednesday, August 9, 2023

Brazilac Santos koji je u AEK stigao iz FK Željezničar nije bio u kombinaciji, a debi bi mogao imati u revanšu za sedama dana.

Belgijski Gent je sa 5:0 savladao Pogon i sve riješio već u prvom meču.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Orban je postigao dva vodeća pogotka, a zatim Cuypers do kraja prvog dijela postiže dva i domaći su već nakon 45 minuta imali 4:0.

Orban je pogodio za konačnih 5:0.