Sudijska nadoknada donijela nevjerovatnu ludnicu na Afričkom kupu nacija!

Sjajne utakmice

Esmer Oštraković

Prava ludnica viđena je na dvije večerašnje utakmice koje su odigrane u okviru 3. kola Afričkog kupa nacija.

Obje utakmice završene su identičnim rezultatom, a na semaforima je bilo 2:2.

Mozambik je igrao sa Ganom, a gosti su već nakon petnaest minuta igre imali prednost od 1:0. Ayew je pogodio sa bijele tačke.

Isti igrač je ponovo bio strijelac i to ponovo sa bijele tačke, a ovaj put gol je postigao u 70. minuti.

A onda prava ludnica u režiji Mozambika. Prvo su u 91. minuti također sa bijele tačke smanjili na 2:1, a gol je postigao Catamo.

Tri minute kasnije poravnanje u koje niko nije vjerovato. Shaquille upisuje asistenciju, a gol postiže Mandava.

Zelenortska Republika spasila bod protiv Egipta

Fudbaleri Zelenortske Republike odigrali su 2:2 protiv Egipta iako su nakon prvog poluvremena imali prednost.

Benchimol je postigao gol u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena za vodstvo svoje reprezentacije.

Trezeguet je u 50. minuti poravnao rezultat, a prava ludnica i na ovoj utakmici viđena je u sudijskoj nadoknadi.

Prvo je Mostafa Mohamed doveo Egipat u vodstvo u 93. minuti, ali je u 99. minuti Teixeira donio bod svojoj reprezentaciji.