Salah i društvo za dlaku izbjegli totalni fijasko

Afrički kup nacija

Haris Zilić

Drugi dan Afričkog kupa nacija koji se održaba u Obali Slonovače donio je iznenađenja i dramu, a posebno se to odnosi na duel grupe B koji je odigran večeras.

Dakle u grupi B, Egipat je igrao protiv autsajdera grupe Mozambika i meč je završen rezultatom 2:2, tako je Mozambik napravio veliko iznenađenje.

Mogao je Mozambik do tri ogromna boda, ali Egipat se spasio u 95. minuti.

Poveli su Egipćani u drugoj minuti sa 1:0 golom Mostafe Mohameda i činilo se da idu prema sigurnoj pobjedi.

Ipak, Mozambik se brzo oporavio, izdržao ostatak prvog poluvremena, a u nastavku napravio preokret.

Witi u 55. minuti poravnava na 1:1, a Bauque u 58. minuti pogađa za 1:2 i senzacionalno vodstvo Mozambika.

Egipat se potpune katastrofe spašava u petoj minuti sudijske nadoknade vremena kada je Salah iz penala pogodio za 2:2.

U prvom meču u okviru grupe A, Nigerija je remizirala sa Ekvatorijalnom Gvinejom 1:1 pa smo i u tom meču vidjeli iznenađenje.

Povela je Ekvatroijalna Gvineja sa 0:1 u 36. minuti golom Salvadora, a u 38. minuti Osimhen pogađa za 1:1 što će se ispostaviti i konačan rezultat utakmice.

Drugi dan na Afričkom kupu nacija večeras zatvaraju Gana i Cape Verde utakmicom iz grupe B.