Mane i društvo nisu dozvolili iznenađenje
(AP Photo/Sunday Alamba)

Protiv Gambije

Haris Zilić

Reprezentacija Senegala nije dozvolila senzaciju u prvom kolu Afričkog kupa nacija kao recimo Nigerija ili Egipat. Senegalci su odigrali vrlo dobar i siguran susret na startu kontinentalnog takmičenja.

Mane i društvo odigrali su na momente i rutinski protiv Gambije i slavili sa 3:0 u prvom kolu grupe C.

Počelo je sjajno za Senegalce, za 1:0 pogodio je Gueye u četvrtoj minuti nakon lijepe akcije, asistent je bio Mane.

U finišu prvog poluvremena olakšan je posao Senegalcima jer je Adams u osmoj minuti sudijske nadoknade dobio crveni karton i Gambija je ostala s igračem manje.

Odmah na startu drugog poluvremena Senegal koristi igrača više i završava pitanje pobjednika u ovom duelu.

U 52. minuti Camara koristi dodavanje Sarra i pogađa za sigurnih 2:0.

Do kraja utakmice još jedan gol u mreži Gambije, a konačnih 3:0 postavio je Camara u 86. minuti, asistent je ovaj put bio Ndiaye.

Mogao je Senegal i do ubjedljivijeg trijumfa propustili su još nekoliko dobrih prilika, ali ostalo je 3:0.

Drugi meč prvog kola grupe C večeras igraju Kamerun i Gvineja.