Utakmice Lige prvaka

E. Oštraković

Završene su prve dvije današnje utakmice prvog kola Lige prvaka.

Pobjede i to ubjedljive su ostvarile ekipe Ajaxa i Sportinga iz Lisabona.

Ajax je na svom terenu dočekao ekipu Rangersa. Domaći su bili apsolutni favoriti na ovom terenu, a svoju moć dokazali su na terenu.

Krenulo je sjajni za Ajax, te su već nakon 17 minuta igre imali prednost od 1:0, a gol je postigao Alvarez.

U 32. minuti rezultat je bio 2:0. Kudus je asistirao Berghuisu koji postiže drugo gol za Ajax na ovom susretu.

Samo minut kasnije rezultat se ponovo promjenio. Nakon što je asistirao kod drugog gola, Kudus je ovaj put bio strijelac za 3:0.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je još jednim golom potvrdila svoju pobjedu. Strijelac je u 80. minuti bio Bergwijn.

U drugoj utakmici odigranoj u ranijem terminu Sporting je ostavio iznenađujuću, ali ubjedljivu pobjedu od 0:3 u Frankfurtu.

Prvo poluvrijeme nije pružilo veliki broj prilika, te se na odmor otišlo pri početnom rezultatu.

U drugom poluvremenu viđena su tri gola i to sva tri u mreži Eintrachta. Prvi gol na ovom susretu viđen je u 65. minuti kada je Edwards pogodio za slavlje gostiju.

Samo dvije minute nakon toga Trincao postiže gol i već tada se dalo naslutiti da tri boda idu u Lisabon.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je Santos golo u 82. minuti utakmice.