Ajdin Hrustić zabio spektakularan gol za Australiju, ali Japan na kraju slavi
Foto- FIFA

Kvalifikacije za SP

Japan je u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo savladao na svom terenu Australiju sa 2:1.

Domaćoj selekciji je u ovom meču pobjeda bila neophodna, a do nje su na kraju uspjeli doći.

Tanaka je u osmoj minuti doveo Japan u prednost od 1:0, a ovaj rezultat se na semaforu zadržao dosta dugo.

Usprkos brojnim šansama tek u 70. minuti viđen je novi gol, a Australija je na fantastičan način došla do izjednačenja.

Loptu je na vrhu kaznenog prostora namjestio Ajdin Hrustić, a zatim ju je od prečku poslao u gol Japana za izjednačenje rezultata na 1:1.

Međutim, Australija je ostala bez bodova pet minuta prije kraja. Autogol je postigao Aziz Behic i Japan je došao do velike pobjede od 2:1.

Usprkos prvom porazu Australija je prva na tabeli sa devet bodova, Saudijska Arabija ima isto toliko, a Japan je sada na šest bodova.