Poznati su polufinalisti fudbalskog turnira u Tokiju
Foto- FIFA

Završnica turnira

Fudbalski turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju ulazi u samu završnicu.

Danas su odigrane utakmice četvrtfinala, a plasman u polufinale ostvarirli su Španija, Japan, Brazil i Egipat.

Španija je danas nakon produžetaka savladala Obalu Slonovače sa 5:2, a protivnik Crvenoj furiji u narednoj rundi takmičenja bit će domaća selekcija Japana.

Japanci su danas nakon penala savladali Novi Zeland. Bilo je 0:0 nakon 120 minuta igre, ali su japanski fudbaleri perfektno izvodili penale i prošli su u narednu rundu takmičenja pobjedom od 4-2.

Glavni favorit za zlato selekcije Brazila minimalno je savladala Egipat sa 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Cunha u 37. minuti na asistenciju napadača Evertona Richarlisona.

Brazilce u polufinalu čeka duel protiv Meksika koji je u fenomenalnom meču savladao Južnu Koreju sa 6:3.

Polufinalni dueli fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama igraju se 3. augusta.