Engleska lagano do tri boda u Tirani
Foto - EPA

Kvalifikacije za SP

Reprezentacija Engleske pobijedila je na gostovanju u Tirani selekciju Albanije sa 2:0.

Gordi Albion je ušao kao veliki favorit u ovaj meč, a na kraju su tu ulogu i opravdali.

Dominirali su Englezi u ovom meču. Albanci nisu imali previše šansi, ali su tek u finišu prvog dijela poklekli pred napadima izabranika Garetha Southgatea.

Gol za vodstvo zabio je Harry Kane. Shaw je ubacio sa lijeve strane, a Kane sjajno zabija za 0:1.

U nastavku su Englezi i dalje napadali. Kontrolisali su meč kojeg su na kraju prelomili u 63. minuti meča. Kane je ovaj put asistent, a zabio je Mason Mount za 0:2.

Imali su gosti još nekoliko dobrih šansi. Međtim, ostalo je 0:2 i Engleska je došla do druge pobjede u kvalifikacijama.