Mitrović zabio gol karijere, Benzema ga "ušutkao" magijom, ali Milinković-Savić je priča za sebe

Sjajan derbi u Saudijskoj Arabiji

Admin Čaušević

I više nego sjajan derbi u Saudijskoj Arabiji igraju Al Ittihad i Al Hilala, a prvo poluvrijeme je donijelo čak četiri gola.

Domaćin je poveo preko Romarinha, da bi Mitrović u 20. minuti zabio vrlo vjerovatno gol karijere.

Srbin je fenomenalno uhvatio volej sa 10-ak metara te pogodio same rašlje. Bio je to pravo malo remek-djelo.

Ipak, Mitrović se nije dugo radovao pošto je do kraja prvog poluvremena Al Hilala primio čak dva gola.

Karim Benzema je u 38. minuti pokazao zašto je prošle godine osvojio Zlatnu loptu te je magijom poslao loptu u mrežu.

Francuz se sjajno oslobodio od svog čuvara te vanjskim dijelom kopačke loptu poslao u mrežu. Prava čarolija, bez sumnje.

Prvo poluvrijeme obilježio je nevjerovatan potez Sergeja Milinkovića-Savića i to u svom kaznenom prostoru.

Srbin se ponašao kao da je na treningu, poklonio je jednu loptu, a Hamdallah je bez problema pogodio za 3:1.

Bivši veznjak Lazija je u 3. kolu dobio crveni karton nakon što je glavom udario jednog od protivnika, a kada je odradio suspenziju napravio je novu glupost.

Bez sumnje njegova avantura u Saudijskoj Arabiji je počela na užasan način.