Amar Rahmanović pogodio za Konyaspor u meču koji će se pamtiti po velikom fair-play potezu

Dobar meč bh. veznjaka

Konyaspor je na svom terenu savladao Vanspor sa 3:1 i prošao je u narednu fazu takmičenja turskog Kupa.

Ovaj meč obilježio je fenomenalan fair-play potez domaćeg tima u 35. minuti.

Konyaspor je dvije minute ranije došao do gola. Iako se jedan njihov igrač žalio na povredu i iako su gosti stali, domaći nastavljaju akciju, a Gok nakon ubacivanja Rahmanovića loptu šalje u vlastitu mrežu za prednost od 1:0.

Nakon protesta odlučeno je da se protivniku pusti gol i već u narednom napadu Hamza mirno pogađa za 1:1.

U nastavku Konyaspor ipak dolazi do očekivane pobjede. Uludag je u 71. minuti postigao gol za 2:1, a tačku na ovaj meč postavlja Amar Rahmanović pet minuta kasnije za 3:1.