Topovsko đule koje ne brane tri golmana: Golčina Amira Hadžiahmetovića!
Bh. veznjak odigrao maestralan meč i odveo Konyaspor u osminu finala Kupa Turske.

Pet minuta nakon ulaska u igru

E. Ganibegović

Konyaspor se plasirao u osminu finala Kupa Turske na krilima bh. reprezentativca Amira Hadžiahmetovića koji je postigao dva pogotka, a prvi je bio zaista eurogol.

U okviru šesnaestine finala Kupa Turske na Konya Buyuksehir Belediye stadionu danas su se sastali Konyaspor i Bodrumspor.

Na kraju je pobjedu od 3:2 i prolazak dalje nakon produžetaka slavila domaća ekipa, a najveće zasluge za to ima reprezentativac Bosne i Hercegovine Amir Hadžiahmetović.

Pri rezultatu 0:0 on ulazi u igru u 59. minuti umjesto Pavičića, a samo pet minuta kasnije postiže eurogol za 1:0.

Gostujući tim do izjednačenja i produžetaka dolazi u 83. minuti preko Kurtulusa.

Novi pogodak našeg reprezentativca u 105. minuti i to iz jedanaesterca za 2:1, ali Kurtulus samo pet minuta kasnije opet vraća stvari na početak.

Pobjedu Konyasporu i prolazak dalje donosi Subasi u 114. minuti, a protivnika u osmini finala Konyaspor će saznati nakon žrijeba.

Treba istaći i da Ibrahima Šehića danas nije bilo u konkurenciji u domaćem timu jer ga je trener odlučio odmoriti.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Turski kup, šesnaestina finala:

Konyaspor - Bodrumsport 3:2 (Hadžiahmetović 64'; 105' (P), Subasi 114'; Kurtulus 83', 110')