Nevjerovatni Hadžiahmetović ne prestaje tresti mreže, šesti gol u posljednja četiri meča

U remiju Konyaspora

E. Ganibegović

Bh. veznjak Amir Hadžiahmetović igra u sjajnoj golgeterskoj formi s obzirom na to da je postigao šest pogodaka u posljednje četiri utakmice, računajući i današnji.

Konyaspor je u okviru 17. kola turske Superlige danas ugostio Sivasspor, a meč je završen podjelom bodova, bilo je 2:2.

Demir je doveo domaće u vodstvo u 22. minuti, da bi 12 minuta kasnije stvari na početak iz penala vratio Gradel.

Dosuđen je penal i na drugoj strani u 55. minuti, a siguran izvođač bio je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Da kući Sivasspor ponese bod potrudio se Charisis koji je za konačnih 2:2 pogodio u 79. minuti utakmice.

Naš Hadžiahmetović se nalazi u sjajnoj formi i ovo mu je šesti pogodak na posljednje četiri utakmice što je učinak kakvim se malo koji veznjak može pohvaliti.

Prethodno je postizao po dva gola protiv Alanyaspora i Bodrumspora, te jedan za pobjedu protiv Mujakićevog Ankaragucua.

Nakon ove utakmice Konyaspor je šesti s 26 bodova, dok je Sivasspor na 17. poziciji s 15.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Turska Superliga, 17. kolo:

Konyaspor - Sivasspor 2:2 (Demir 22', Hadžiahmetović 56' (P); Gradel 34' (P), Charisis 79')