Hadžiahmetović golovima spasio Konyaspor

Protiv Alanyaspora

H. Zilić

U 15. kolu turske Super lig zanimljiv duel odigrali su Konyaspor i Alanyaspor. Na kraju je rezultat bio 2:2 u utakmici koja je imala dramatičan kraj.

Domaćini bolje otvaraju susret imali su nekoliko dobrih prilika, a kruna svega dolazi u 22. minuti.

U 22. minuti dosuđen je penal za domaćine, siguran realizator za 1:0 bio je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Rezultat 1:0 bio je na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu sjajna igra Alanyaspora i preokret gostujuće ekipe.

Prvo je u 65. minuti Bayir pogodio za 1:1 na asistenciju Cavaleira.

Vodstvo Alanyasporu donosi Koka u 75. minuti pogotkom iz penala.

Ipak domaćini dolaze do boda u 101. minuti utakmice, tačnije 11 minuti sudijske nadoknade. Ponovo je dosuđen penal, a Hadžiahmetović postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:2.

Nakon 15. odigranog kola Konyaspor je na šestoj poziciji sa 25 bodova, četiri manje od lidera Fenerbahce.a

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Sa druge strane Alanyaspor je skočio na devetu poziciju sa 18 osvojenih bodova i došli su u mirniju situaciju.

U narednom kolu Konyaspor 4. januara igra domaći duel protiv Sivasspora, a Alanyaspor će 28. decembra igrati na domaćem terenu protiv Kayserispora.