Da li Hrvatskoj suci izmiču finale? Svi pričaju o navodnoj pogrešnoj odluci sudije Orsata!
Duel Livakovića i Alvareza poslije kojeg je Orsato pokazao na penal.

Penal pod znakom pitanja

E. Ganibegović

Nakon prvih 45 minuta Argentina vodi protiv Hrvatske s 2:0, a mnogi se ne slažu da je za Gaučose trebao biti sviran penal.

Prvo polufinale Svjetskog prvenstva na Lusail Iconic stadionu u Dohi igraju Argentina i Hrvatska.

Nakon prvih 45 minuta viceprvaci svijeta iz 2014. vode s 2:0 protiv viceprvaka iz 2018.

Prvi gol je u 34. minuti postigao Lionel Messi s 11 metara, dok je šest minuta kasnije strijelac nakon sjajne solo akcije bio Alvarez.

Upravo je Alvarez taj koji je izborio penal za Argentinu u 32. minuti.

Izbio je sam na Livakovića, prebacio ga te imao kontakt s njim, a italijanski sudac Orsato dosudio je penal nakon kraćeg razmišljanja.

Ne treba ni spominjati da hrvatski mediji osuđuju ovu sučevu odluku, no sličnog su mišljenja i neka renomirana imena.

U prijenosu je Gary Neville rekao da nema šanse da je to penal, na što je Ian Wright dodao: "Nisu ni provjerili VAR, nemam pojma zašto, ali nije penal."

"Slažem se s momcima, to nije penal za mene", nadovezao se Roy Keane.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Pogledajte klikom OVDJE kako je to sve izgledalo i procijenite sami da li je za Argentinu trebao biti dosuđen penal.

Podsjetimo, isti sudac je sudio meč Bosne i Hercegovine i Francuske 2021. godine na Grbavici i nije nam dosudio dva čista penala, pa ga ni mi ne pamtimo po lijepom.

nakopitam
Fasisti nisu trebali proci ni grupu. Igraju ubjedljivo najgori fudbal na prvenstvu. **** ih krivousti franjo.
14 5
Edin Merlin
Cist penal kao suza,covjek sklonio loptu a golman ga oborio... Sudija je samo pogrijesio jer nije dao crveni golmanu !