Pirić branio, Miličević donio pobjedu, a Saničanin tugovao u srazu tri Zmaja na Kipru

Evropska liga

Eldar Ganibegović

Odigrana je prva utakmica trećeg pretkola Evropske lige.

Na Kipru su se sastali AEK Larnaca i beogradski Partizan, a na kraju je pobjedu od 2:1 odnijela kiparska ekipa.

Poveo je Partizan u 18. minuti utakmice, a strijelac je na asistenciju Gomesa bio Menig.

Do izjednačenja AEK dolazi 16 minuta kasnije. Tomović je bio u ulozi asistenta, a pogodio je Garcia.

Do potpunog preokreta, a ispostavit će se i pobjede, AEK dolazi u u 70. minuti meča. Izveden je korner, lopta odlazi na ivicu kaznenog prostora, Gama šutira, lopta dolazi do Miličevića koji zabija za 2:1.

Sva tri bh. reprezentativca odigrala su po 90 minuta na ovom susretu. Pirić je branio dobro, imao je ukupno pet odbrana na kraju, Miličević je dobro stajao u odbrani i pogodio za pobjedu AEK-a, dok je Saničanin imao najmanje razloga za sreću na kraju.

Revanš u Humskoj na programu je narednog četvrtka, a bolji iz ovog dvomeča u play-offu će igrati protiv ekipe Dnipro-1.

Još jedna utakmica Evropske lige na kojoj će večeras biti fokus nas u BiH jeste duel Olympiacosa i Slovana, s obzirom na to da se poraženi sastaje sa Zrinjskim u play-offu Konferencijske lige, u slučaju da Plemići izbace Tobol.

Također, pratimo i duel Malmoa za koji nastupaju Hadžikadunić i Nalić, a koji igra protiv Dudelangea.