Arsenal oslabljen na azijskoj turneji
Aktuelni osvajač FA Cupa, Arsenal, od 15. do 18. jula gostovat će u Singapuru gdje će odigrati dva prijateljska susreta.
U prvom će Topnici snage odmjeriti sa najboljom ekipom singapurske lige, a u drugom sa Evertonom ili Stoke Cityjem, u zavisnosti od rezultata u polufinalu turnira.
Francuski menadžer na klupi Arsenala, Arsene Wenger, izabrao je igrače koji će putovati u Singapur, a među njima između ostalog nema Alexisa Sancheza i Dannyja Welbecka.
Sjajni Čileanac je dobio produženi odmor zbog nastupa na Copa Americi, dok Welbeck ima problema sa povredom. Wenger u Singapur neće voditi ni golmana Davida Ospinu koji je također dobio produženi odmor zbog nastupa na Copa Americi kao ni Tomasa Rosickog, koji je u posljednjem susretu češke reprezentacije zadobio povredu.
Spisak igrača Arsenala koji putuju u Singapur:
Golmani: Petr Cech, Emiliano Martinez, Wojciech Szczęsny.
Odbrambeni red: Hector Bellerin, Calum Chambers, Mathieu Debuchy, Francis Coquelin, Gabriel, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Nacho Monreal.
Vezni red: Mikel Arteta, Santi Cazorla, Dan Crowley, Mathieu Flamini, Alex Ayobi, Kieran Gibbs, Alex Oxlade-Chamberlain, Mesut Ozil, Aaron Ramsey, Jeff Reine-Adelaide, Chris Willock, Jack Wilshere, Gedion Zelalem.
Napad: Chuba Akpom, Olivier Giroud, Theo Walcott.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.