Serie A za potencijalnog Zmaja ostaje samo san, u polufinalu play-offa je simpatični klub

Meč upravo završen

E. Ganibegović

Benevento je u četvrtfinalu play-offa za ulazak u Seriju A večeras s 1:0 slavio protiv Ascolija.

U prvom poluvremenu praktično jedino veće uzbuđenje bio je i, ispostavilo se, pobjedonosni gol Beneventa.

Masciangelo je centrirao, a glavom za 0:1 pogađa bivši igrač Milana, Lapadula.

U drugom poluvremenu je najbolji pokušaj bio onaj Dionisia u 86. minuti kada je pucao glavom, ali se golman Beneventa Paleari istakao i sjajno dobranio.

Dionisi je na kraju i isključen u sedmoj minuti nadoknade kada je dobio direktan crveni karton.

Pobjedonosni gol Beneventa bio je i jedini šut u okvir gola te ekipe danas, Ascoli je bio bolji u apsolutno svakom segmentu igre, ali do gola nisu uspjeli i naredne sezone igrat će u drugom rangu.

Za Ascoli je svih 90 minuta odigrao potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Dario Šarić.

Tako će Benevento nastaviti svoj put da se nakon samo jedne sezone izbivanja vrati u Seriju A.

U polufinalu doigravanja Benevento će igrati protiv Pise, dok Monza čeka boljeg iz duela Brescia - Perugia.