Pokazao da nije za staro gvožđe: Bravurozna odbrana Buffona spasila Parmu

Sačuvao svoju mrežu

E. Ganibegović

Ascoli i Parma odigrali su neriješeno danas u 16. kolu italijanske Serije B, bilo je 0:0.

Gledali smo vrlo izjednačenu utakmicu na Cino e Lillo Del Duca stadionu, a u 85. minuti je domaćin mogao da odnese sva tri boda.

Ipak, na golu Parme istakao se legendarni Gianluigi Buffon i 43-godišnjak je pokazao da zaista nije za staro gvožđe.

Za Ascoli je svih 90 minuta odigrao bh. defanzivac Dario Šarić. Također, domaćin je utakmicu završio s 10 igrača jer je Salvi u sudijskoj nadoknadi dobio drugi žuti karton.

Ascoli je sa 26 bodova na sedmoj poziciji, dok je Parma s 19 poena na 15. mjestu.

U narednom kolu Šarić i ekipa gostuju Cittadelli, dok Parma dočekuje Perugiju.