Asmir Suljić u debiju za novi klub srušio prvaka Mađarske

Zabio gol, pa se povrijedio

E. Čaušević

Bh. fudbaler Asmir Suljić nedavno je napustio izraelski Maccabi Petah Tikvu, te se vratio u Mađarsku gdje je potpisao za Diosgyor.

Diosgyor je večeras igrao u gostima meč zaostalog drugog kola OTP Bank lige protiv aktuelnog prvaka Ferencvaroša.

Iako su domaći bili potpuni favoriti na kraju su gosti uspjeli da ih šokiraju i dođu do tri boda.

Junak je bio upravo Asmir Suljić koji je debitovao za novi klub, te je zabio pogodak za vrijedna tri boda.

Suljić je u igru ušao u 84. minuti i samo minutu kasnije pogodio je za 0:1 što je bio konačan rezultat. Kasnije je izašao iz igre zbog lakših problema s povredom.

Diosgyor je posljednji na tabeli sa 13 bodova, dok je Ferencvaroš prvi sa 38.