Crveni đavoli su majstori preokreta
Foto - EPA

Trijumf Uniteda na Villa Parku

Manchester United savladao je kao gost Aston Villu sa 3:1 i odložio je slavlje titule gradskog rivala Cityja.

U jako dobroj utakmici Crveni đavoli su do tri boda došli preokretom i barem su za još jedno kolo odložili slavlje titule prvaka gradskog rivala Cityja.

Nakon nekoliko šansi na obje strane Villa je u 24. minuti stigla do vodstva. Prekrasan gol za 1:0 zabio je Bertrand Traore.

United je do kraja prvog dijela bio bolji tim. Ipak, promjene rezultata nije bilo i na odmor se otišlo vodstvom Ville od 1:0.

U nastavku sjajna igra Uniteda i potpuni preokret, a sve je počelo u 52. minuti meča.

Neoprezni Douglas Luiz je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku sa koje je precizan Bruno Fernandes za izjednačenje rezultata na 1:1.

Preokret Uniteda stiže pet minuta kasnije. Mason Greenwood postiže sjajan gol za vodstvo svog tima od 1:2.

Tačka na ovaj meč stavljena je u finišu meča. Edinson Cavani je zabio pogodak u 88. minuti za konanih 1:3.

Manchester United je dobio 10 utakmica ove sezone nakon što su prvi primili gol i svakako su pravi majstori preokreta.

Villa je do kraja meča ostala sa igračem manje. Isključen je Ollie Watkins i to zbog pokušaja simuliranja.

United je deset bodova iza Cityja i ima utakmicu manje, ali će im do kraja trebati pravo čudo da se nađu ispred Građana.