Aston Villa nakon četiri godine sačuvala mrežu na gostovanju i protutnjala kroz London

Fulham ništa nije mogao

Esmer Oštraković

Nogometaši Aston Ville ostvarili su pobjedu od 0:3 na gostovanju kod Fulhama u okviru 3. kola Premiershipa.

Krenulo je sjajno za goste koji su do vodstva od 0:1 došli već nakon samo pet minuta igre. Strijelac je bio Grealish.

Na drugi gol gostiju čekalo se deset minuta. Naime, u petnaestoj minuti utakmice bilo je 0:2, a gol je postigao Hourihane.

Fulham nije uspio napraviti niti jednu jedini ozbiljnu šansu na ovom susretu, a utakmica je bila gotovoa u 48. minuti kada je Mings postigao gol za 0:3.

Do kraja utakmice gosti su imali još nekoliko sjajnih šansi da postignu gol, ali nisu uspjeli iskoristiti niti jednu od njih.