Gasperini odmarao igrače, Atalanta izgubila kod kuće

Serija A

U susretu petog kola Serije A Atalanta je ugostila Sampdoriju i neočekivano izgubila s 3:1.

Odlučio je Gasperini da odmara neke bitne igrače zbog učestalih utakmica jer tim iz Bergama igra Ligu prvaka, ali to se ispostavio kao loš potez, jer su gosti iz Đenove na kraju slavili s 3:1.

Quagliarela je u 13. minuti zabio sjajan pogodak, ali mu je u 45. minuti domaći golman odbranio penal. U 59. minuti Thorsby pogađa za 2:0.

Rezervista Zapata je u 80. iz penala smanjio na 2:1, ali je Jankto u nadoknadi ovjerio vrijedna tri boda Sampdorije.

Atalata je treća na tabeli sa devet bodova, toliko sada ima i Sampdoria. Isprede su Sassuolo sa 11 i Milan sa 12 bodova.