Athletic Bilbao pobijedio Sevillu i udaljio je od borbe za titulu

La Liga, 19. kolo

Fudbaleri Athletic Bilbaa pobijedili su danas Sevillu sa 2:0 na domaćem terenu u okviru 19. kola španske La Lige.

Bilbao igra vrlo slabu sezonu u kojoj se bori za opstanak, ali danas je samo potvrdio nešto bolju formu u kojoj se nalazi u posljednje vrijeme.

Pobjeđena je Sevilla koja se donedavno borila za titulu, ali ovim porazom je i definitivno ispala iz te trke.

Domaći su poveli već sredinom prvog poluvremena, tačnije u 23. minuti, golom Williamsa, da bi isti fudbaler sedam minuta prije kraja meča postavio konačnih 2:0.

Bilbao se ovom pobjedom izvukao iz opasne zone i sada se nalazi na 16. pozicji sa 22 osvojena boda, dok je Sevilla ostala treća sa 33 boda, odnosno sedam manje od vodeće Barcelone.