Athletic slavio u gostima kod Betisa

La Liga

U 17. kolu La Lige Athletic je gostovao u Sevilli, te je savladao domaći Betis s 2:0.

Athletic je na teškom gostovanju uspio da upiše petu prvenstvenu pobjedu i da se izdigne za nekoliko mjesta na tabeli.

Ključni trenutak desio se u 34. minuti kada je Amat skrivio penal i dobio direktan crveni karton, a Garcia zabija za vodstvo Athlteica od 1:0.

Osjetno je bilo da je tim Athletica u prednosti, ali do 85. minute su gosti strepili za tri boda, a onda je Feddal zatresao vlastitu mrežu i osigurao Baskima pobjedu.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Athletic je sada 11. na tabeli sa 21 bodom, dok je Betis dvije pozicije niže sa također 21 bodom. Betisa nakon praznika čeka žestok gradski derbi sa Sevillom, dok će na San Mamesu gostovati Alaves.