Kubo srušio Atletico u Madridu u 91. minuti, a onda se obrukao proslavom gola

Nije baš uspio kako je zamislio

Atletico Madrid doživio je večeras šokantan poraz na svom terenu od Mallorce sa 2:1.

Aktuelni prvak Španije bio je favorit u večerašnjem meču 16. kola La Lige, ali je na kraju Mallorca uspjela da pobijedi sa 2:1 i sa tri boda će se vratiti kući.

Atletico je uspio da dođe do prednosti u 68. minuti kada je Cunha uz dosta sreće uspio da savlada protivničkog golmana i pogodi za 1:0.

Iako se činilo da će madridski klub ponovo da upiše pobjedu u samom finišu utakmice doživjeli su pravi šok. Mallorca je do poravnanja došla u 80. minuti, a strijelac za 1:1 bio je Russo.

Nakon toga Atletico je krenuo po novi gol i pobjedu što je otvorilo mnogo prostora za kontre Mallorce.

U 91. minuti gosti su iskoristili jednu takvu kontru kada je Kubo izašao sam ispred Oblaka i pogodio je za 2:1.

Vidjelo se koliko je Japanac sretan zbog gola i pokušao je efektno da to proslavi klizanjem na koljenima, ali se to nije završilo baš najbolje.

Ovaj 20-godišnji Japanac je ponikao u dresu Barcelone i bio je član La Masije, a onda je sve iznenadio povratkom u Japan gdje je igrao za Tokyo i Yokohamu.

No, na ljeto 2019. godine je potpisao za Real Madrid čiji je još uvijek član, ali većinom igra na posudbama jer u kraljevskom klubu nema mjesta za njega u prvom timu.

Kubo je ljetos došao u Mallorcu na novu posudbu i to je bio odličan potez za njega jer igra standardno, a u Realu će sigurno biti ponosni jer je srušio gradskog rivala na Wanda Metropolitanu.

Japanac je u dosadašnjem dijelu sezone odigrao osam mečeva u La Ligi i sinoćnji gol protiv Atletico Madrida bio mu je prvi ove sezone u dresu Mallorce.