Atletico novom pobjedom nastavio potjeru za Barcelonom

Jorgandžije dugo lomile otpor Bilbaa

U jednom od derbija 24. kola španske La Lige, Atletico Madrid je na svom Wanda Metropolitanu savladao Athletic Bilbao sa 2:0.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova. Gosti iz Baskije su se dobro držali, ali su ipak kapitulirali u 67. minuti kada je Gameiro pogodio za prednost Atletica od 1:0.

Sve pitanje oko pobjednika riješio je Diego Costa, koji je u 80. minuti lijepo pogodio za konačnih 2:0.

Atletico Madrid ostaje drugoplasirani tim tabele sa 55 bodova, sedam manje u odnosu na Barcelonu.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Bilbao nastavlja crni niz bez pobjede i sada je tek na 14. mjestu sa 28 osvojenih bodova.