Atletico protiv Seville osvojio bod, a zašto nije sve tri kriv je Costa

Remi na stadionu Sanchez Pizjuan

Derbi susret 12. kola La Lige između Seville i Atletico Madrida okončan je neriješenim rezultatom - 1:1.

Nakon prvog dijela igre domaći su bili u rezultatskoj prednosti. Na oduševeljenje domaće publike gol za vodstvo u 28. minuti zabio je Vazquez.

Jorgandžije su do zasluženog izjednačenja stigli u 60. minuti. Arias je ubacio, a na drugoj stativi skočio je Morata i stvari vratio na početak.

Gosti su 12 minuta kasnije mogli do potpunog preokreta, ali Diego Costa nije uspio da realizuje penal, tačnije Vaclik je sjajno odbranio.

Madriđani su pritiskali do samog finiša utakmice, međutim Sevilla se grčevito branila i na kraju odbranila.

Utakmica je očekivano bila nervozna i puna naboja. Sudija Gonzalez je pokazao sedam žutih kartona.