Fortuna nosila Južnu Koreju, Soccerosi završili u suzama
(AP Photo/Aijaz Rahi)

Azijski kup

Haris Zilić

Azijski kup je stigao do same završnice, a večeras smo dobili i drugog polufinalistu nakon još jedne drame i dosta uzbuđenja.

Reprezentacija Južne Koreje ide u polufinale i borbu za medalje.

Izabranici Jurgena Klinsmanna su nakon produžetka u velikom derbiju savladali Australiju rezultatom 2:1.

Regularni dio je završen 1:1. Za Koreju je pogodio Hwang u šestoj minuti sudijske nadoknade vremena iz penala i tako je Koreji u posljendjim trenucima donio produžetke.

Australija je vodila 1:0 do samog finiša pogotkom Goodwina iz 42. minute utakmice.

Gol u sudijskom vremenu je poremetio Australiju i to Južna Koreja koristi u produžecima.

Za veliko slavlje Korejanaca i plasman u polufinale pogodio je Son u 104. minuti utakmice.

U prvom četvrtfinalu Jordan je savladalo Tadžikistan sa 1:0.

Upravo Jordan i Južna Koreja čine prvi par polufinala Azijskog kupa.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Iran - Japan i Katar - Uzbekistan.