Borcu je spakovao tri komada, ali protiv amatera iz San Marina za sada nije njegov dan

Egilsson promašio penal

Eldar Ganibegović

Borac je najneugodnije iznenađenje u Evropi ove sezone kada su u pitanju bh. klubovi.

Jedini od četiri bh. predstavnika neće igrati u drugom pretkolu Konferencijske lige, iako su za to imali sjajnu šansu.

S 2:0 je u Modriči savladan B36 s Farskih Otoka, pa se revanš činio samo kao formalnost, no uspjeli su izabranici Nenada Lalatovića od gotovog napraviti veresiju.

Poluamateri iz glavnog grada Farskih Otoka slavili su protiv Borca 3:1, pa je meč otišao u produžetke i penale, gdje se bolje snašla domaća ekipa.

Junak Farana bio je 29-godišnji Magnus Egilsson koji je u regularnom dijelu postigao sva tri pogotka protiv Borca.

Ipak, danas nije njegov dan, barem za sada.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Poluvrijeme je na utakmici između njegovog tima i Tre Fiorija, amatera sa San Marina, a rezultat je početnih 0:0.

Egilsson je imao sjajnu šansu u 30. minuti da dovede svoj tim u prednost, no ovaj put promašio je penal. Podsjetimo, protiv Borca je realizovao dva.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: