Šut Tadića ne brane ni tri golmana, ali odmah je uslijedio šok za Srbiju na drugoj strani
Već je 1:1 u Manami.

Orlovi poveli, Bahrein izjednačio

E. Ganibegović

U ovim momentima u Manami Srbija igra generalku pred Svjetsko prvenstvo, a protivnik je Bahrein.

Nakon 15 minuta igre rezultat je 1:1. Naše komšije su povele, a Bahrein je brzo stigao do izjednačenja.

Već u osmoj minuti Srbija stiže do vodstva. Dosuđen je slobodan udarac, a Dušan Tadić postiže eurogol.

Ipak, samo šest minuta kasnije Bahrein je stigao do izjednačenja i to golom s 11 metara.

Dosuđen je penal za domaći tim, odgovornost preuzima Hilal i pogađa za 1:1.

Podsjetimo, nakon ove utakmice ekspedicija reprezentacije Srbije putuje u Katar gdje će nastupiti na Svjetskom prvenstvu.

Za protivnike će u grupi imati selekcije Brazila, Švicarske i Kameruna, a upravo protiv petorostrukih Svjetskih prvaka otvaraju nastup na Mundijalu za šest dana.

Spisak Srbije za Svjetsko prvenstvo 2022.

Golmani: Predrag Rajković, Vanja Milinković-Savić, Marko Dmitrović;

Odbrana: Nikola Milenković, Stefan Mitrović, Strahinja Pavlović, Miloš Veljković, Strahinja Eraković, Filip Mladenović, Srđan Babić;

Sredina terena: Sergej Milinković-Savić, Filip Kostić, Nemanja Gudelj, Ivan Ilić, Saša Lukić, Darko Lazović, Andrija Živković, Uroš Račić, Nemanja Maksimović, Marko Grujić;

Napad: Aleksandar Mitrović, Dušan Vlahović, Luka Jović, Dušan Tadić, Nemanja Radonjić, Filip Đuričić;