Bakambu vodio Villarreal do pobjede

Žuta podmornica slavila

Fudbaleri Villarreala savladali su Sporting Gijon s 2:0 u susretu 19. kola španske Primere.

Jako dobar meč odigrala su ova dva tima, a na kraju su bodovi ostali u predgrađu Valencije.

Imala su oba tima nekoliko prilika u prvom dijelu. Gosti nisu bili nimalo lagan rival, poništen im je i jedan gol, da bi u 26. minuti prvog dijela sjajnu akciju domaćeg tima, a Cedric Bakambu je pogodio za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je viđena dosta nervoznija utakmica. Pobjednik je odlučen u 51. minuti kada je Bakambu još jednom iskoristio asistenciju Roberta Soldada, te je postigao gol za konačnih 2:0.

S nova tri boda Žuta podmornica je učvrstila četvrto mjesto sa 39 bodova, ti manje od vodeće Barcelone.

Sporting je na 18. mjestu sa 15 bodova i ovo im je četvrti poraz u nizu...