Balotelli nezaustavljiv u Turskoj, Višća nije onaj pravi

Super liga

Osmo kolo turske Super lige počelo je večerašnjim utakmicama Antalyaspor - Adana Demirspor i Karagumruk - Bašakšehir.

Adana Demirspor savladala je na gostovanju Antalyaspor sa 2:1.

Ponovo je u centru pažnje bio italijanski napadač Mario Balotelli koji je postigao svoj četvrti gol sezone.

Balo je u 42. minuti zabio za vodstvo svog tima od 1:0. Sjajno se snašao pored defanzivca domaćeg tima i pogodio je za 1:0.

Antalyaspor je u 59. minuti izjednačio na 1:1 pogotkom Balcija, ali je Adana u 80. minuti stigla do pobjede golom Vargasa za 2:1.

Karagumruk je sa 3:1 pobijedio i ove sezone veoma loš Bašakšehirspor.

Sve dileme oko pobjednika riješene su već u prvom poluvremenu i to od 19. do 37. minute meča.

Bertolacci je pogađao dva puta, Balkovec jednom za uvjerljivu prednost domaćeg tima od 3:0.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 84. minute kada je Aleksić postigao počasni gol za goste za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Aleksić je u igru ušao umjesto Edina Višće koji danas nije mogao napraviti ništa.

Bh. veznjak u osam odigranih utakmica ove sezone ima pet asistencija, ali Bašakšehir igra veoma loše.