Bavarci ovaj put imali milosti: Bayern sa "samo" tri razlike nadigrao Barcelonu

Rutinski trijumf gostiju

Fudbaleri Bayerna večeras su na stadionu Nou Camp bez većih problema slavili protiv Barcelone rezultatom 3:0.

Posljednji put kada su se ove dvije ekipe ukrstile koplja rezultat na semaforu je pokazivao nestvarnih 8:2 za Bayern. Taj meč je odigran 14. augusta prošle godine u okviru četvrtine finala Lige prvaka u Lisabonu.

Ovaj put Bavarci su imali milosti za Katalonce koje su nadigrali na njihovom stadionu sa "samo" tri gola razlike, bilo je 3:0.

Višestruki prvak Njemačke je imao apsolutno sve konce igre u svojim rukama o čemu svjedoči podatak da Barcelona nije uputila niti jedan šut u okvir gola protivnika.

Pored tri postignuta gola, Bayern je pogodio dvije stative, pa je rezultat mogao biti i uvjerljiviji.

Od početka je djelovalo da je samo pitanje vremena kada će Bayern postići gol, a prvi je to uradio Thomas Muller.

Igrač gostiju je u 34. minuti potegao sa nekih 20-ak metara, a lopta se odbila od Erica Garciju i na taj način prevarila Ter Stegena.

Početkom drugog dijela prednost Bavaraca je uduplao Robert Lewandowski. Barcelona za 90 minuta igre ne da nije uputila udarac ka golu Bayerna, nego nije uspjela kreirati gotovo nikakvu priliku pred golom rivala.

Poljski napadač je novim golom pet minuta prije kraja meča postavio konačnih 3:0.

U narednom kolu Lige prvaka tim Juliana Nagelsmanna će na svojoj Allianz Areni dočekati Dynamo Kiev, dok će Barca priliku za popravni imati na gostovanju kod Benfice.

U drugoj utakmici ove grupe ova dva tima odigrali su remi najnepopularnijim rezultatom (0:0).

Komentari (44)

Luuk je bolji od Suareza?HAHAHAHAHAHAHA Sta zutokljunac radi,svaka mu cast

nameno000

Iako sam ljubitelj Barcelone, ne mogu ti opisati kako mi je drago. Neka su ih poderali.

BogatiDijasporac

Da im je trebalo dali bi im jos 3 komada komotno...

StruCnjaK123321

Definitivno, mogli su dati koliko god da im je trebalo.

Samsung

Valverde vrati se hahahaha....

Maestro

araujo je beton,treba jos da se poslozi ekipa i da se otjera trener da barca ponovo proigra ,albin potez takodje iQ300

user1606950187

Trener stručnjak" postavio dobru taktiku nisu imali ni jednu šansu za 90 minuta.neka nastavi ovako do kraja lige šampiona.

Zoilomas

...najjace mi je kad je Depay krenuo da pretrci Daviesa,lik ga sustize,oduze mu loptu i pretrca on njega i ode u kontru,ovaj cupka za njim kao stari dedo...on kontao da je brz.

King_Kenny

kada sam ja pisao da je prosjecan fubaler ovdje me napadali sta ja znam ovo ono….evo rezultata

celikze

Igrač tipa Lončar je veceras Barseloni falio ☝?

Karlokarlovic

Ovo isto kao da je bio trening. Mogao je Bayern jos bar 3 gola. Moral Barce je pao ispod 1, na skali 1-10, a igra takodjer. Kad bi Simeone recimo dosao na klupu Barce sisali bi veslo igraci deset dana. Koeman ce do kraja mjeseca popusit otkaz ako Barcelona nastavi sa ovakvom igrom. Pozz i sretno navijacima Barce-teska vremena za navijace trenutno ali nadam se da ce biti bolje. Pozz Leeds United fan.

Savage

A koeman ? Zar on nije stručnjak ?

JedanLik

A pirgavom kretenu ne valja Pjanic haahahhhah

Matic

S Pjanićem u postavi sigurno ne bi bilo ovako?

Milfhunter

Luuk de Jong!!! Hahahaha. Zar je moguće da je to pojačanje umjesto Griezmanna? Kakav cirkus se nastavlja.

ogs

Ja sam brzi sa vrećom cementa na ledjima

Noone

Barceloni preostaje borba za drugo mjesto, bit će tijesno sa Benfikom i Kyjevom!

Sloboda

Nemaju šanse, vidjeti ćeš sad igre benfike u Portugalu, neće nista bolje proći nego večeras!! Pogotovo kad odgledaju ovu utakmicu!

Noone

Žutokljunac će ih uništit, i neka će

Sadko

Sta je sad dusmani!

Vela82

Jest da je Bajern bio jaci to se vidi iz aviona al braze sva tri gola iz odbijanca. Ovaj Luk De Jong stoper dupli brzi od njega. Roberto bezze svaku vraca nazad. Sve u svemu dobra Barcalona jer sam duplo goru ocekivao.

Jasminn

Ja kao navijac barse mogu ovo reci,,nedopustivo je da stavis 5igraca nazad i prvi gol ostavis milera ssmog na 16m a oko njeg u krugu 2m nikog,,drugi gol isto ,musiala sam na 16m,,3gol pa takodjer sam i gnabry pa opet i Lewandowski,,jedina svijetla tacka Araujo,ostalo uzass, bolje ds je pocet mec s baldeom gavijem i ostalim mladima jer su bar brzi od staronja onih.. I jos jedan uzasan podatak broj pretrcanih kilometara Barca 109km Bayern 124,,15km vise u 90min,pa.nedopustivo

user1597698961

@user1597698961 hani vidim ja da pola ljudi ne zna sta tu pise. "Bila je dobra jer sam duplo goru ocekivao" Ne znaci da su bili ektra vec da su toliko pali nisko da i 0-3 ne izgleda lose. Prosle godine su imali i Mesija i Grizmana i primili 8 komada, sad imaju Luka De Jonga, od kojeg bi ja sa 100 kila bio brzi. I na sve to citam neki dan Aguero opisuje situaciju u klubu. U Citiju se dilazilo na trening sat i po prije treninga, u Barcelonu pola sata, dodjem u Barcelonu sat vremena prije da odradim nesto u teretani nikog nema cak su i svjetla ugasena bila".
Znaci kakvo je stanje tamo ocekivao dam da ce primiti 10 komada a oni su primili samo 3.
Moja greska drugi put cu pisati ko za dijete od 5 godina.

Jasminn

Nisam ja na tvoje nista komentirao,samo se nadovezao na tvoj komentar,slazem se ja s tvojim komentarom