Barcelona bila na konopcima protiv niželigaša, ali ipak prošla dalje

Kup Kralja

Eldar Ganibegović

Efikasnu utakmicu osmine finala španskog Kupa Kralja gledali smo večeras između Unionistasa i Barcelone. Rezultat je na kraju bio 1:3.

Već u prvoj minuti velika šansa za domaću ekipu. Mario Losada šutira tik pored gola iz dobre pozicije.

Sergi Roberto je šest minuta nakon toga bio u prilici na drugoj strani. Međutim, šutirao je direktno u ruke golmanu.

Marc Guiu je imao veliku šansu u 22. minuti. Iz sjajne pozicije je loše šutirao i brani golman domaće ekipe.

Kazna stiže deset minuta kasnije. Alvaro Gomez se sjajno snalazi u kaznenom prostoru Barcelone i pogađa za 1:1.

U smiraj prvog poluvremena Barcelone dolazi do poravnanja. Pogodio je Ferran Torres.

Do potpunog preokreta dolazi Barcelona u 69. minuti. Jules Kounde je postigao golčinu. Pogledajte je klikom ovdje.

Samo četiri minute kasnije sve je bilo gotovo. Lijep gol postiže Alejandro Balde.

Slavy i Alvaro Gomez imali su šanse za domaći tim pred kraj utakmice, ali je Inaki Pena oba puta bio na visini zadatka.

Večeras ćemo gledati i madridski derbi između Atletica i Reala u istoj fazi takmičenja. Utakmica počinje u 21:30.