Barcelona nakon šest godina slavila u Vigu, Pjanić meč odgledao s klupe

Odlično izdanje gostiju

Fudbaleri Barcelone večeras su u gostima pobijedili Celtu Vigo sa 3:0 u meču četvrtog kola La Lige.

Barcelona je uspjela na tradicionalno neugodnom gostovanju da dođe do tri boda, a čak su većinu meča igrali s igračem manje.

Katalonci su odlično počeli meč i poveli već u 11. minuti kada je Ansu Fati postigao sjajan gol nakon asistencije Coutinha, te je nastavio sjajnu seriju koju je počeo protiv Villarreala.

No, sve je za Barcelonu otežao Lenglet koji je u 42. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Međutim, mnogi smatraju da mu je sudija prestrogo dao karton, te da je Lenglet trebao ostati na terenu.

Iako se očekivalo da će Celta u nastavku meča krenuti po izjednačenje ili čak preokret to se nije desilo. Na startu drugog dijela Barca je odlično igrala i brzo stigla do gola.

U 51. minuti Messi je napravio dar-mar u kaznenom prostoru Celte, ubacio je loptu u petarac, a nju je u svoju mrežu poslao Olaza za 0:2.

Celta je u finišu utakmice imala dvije odlične šanse preko Nollita, ali gola nije bilo. Posljednju riječ imali su gosti koji su u sudijskoj nadoknadi došli do 0:3, a strijelac je bio Sergi Roberto. Barcelona je tako nakon šest godina konačno uspjela da slavi u Vigu i osvoji tri boda.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić večerašnju pobjedu katalonskog kluba odgledao je s klupe za rezervne igrače.