Barcelona utrpala Valenciji pet golova, Suarez dvostruki strijelac, Fati ponovo briljirao
Suarez je konačno zaigrao i bio je strijelac dva gola

Sjajna igra katalonskog tima pred meč Lige prvaka protiv Borussije Dortmund

S. Pašalić, foto: EPA

Barcelona je na Camp Nou dočekala Valenciju u 4. kolu La Lige i upisala visoku pobjedu rezultatom 5:2.

Ernesto Valverde je i u ovom meču bio bez Lionela Messija, ali to nije smetalo njegovom timu koji je već u 3. minuti golom Ansu Fatija poveo sa 1:0.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0 kada je Fati asistirao, a de Jong je postigao gol.

Valencia je ipak u 29. minuti uspjela smanjiti na 2:1 kada je Gameiro postigao gol, a iako su gosti nakon toga bili nešto bolji tim, do poluvremena se rezultat nije promijenio.

Katalonci su u ranoj fazi drugog poluvremena stigli i do trećeg gola nakon što je Gerard Pique u 52. minuti pogodio za 3:1.

U 60. minuti u igru je ušao i Luis Suarez koji se oporavio od povrede, a samo minutu kasnije je postigao gola za 4:1.

Urugvajac je čini se bio željan igre, a u 82. minuti je stigao i do svog drugog gola i povisio na 5:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U samoj završnici meča, u 92. minuti, Maximiliano Gomez je postigao gol za konačnih 5:2.

Barcelona sada nakon četiri kola ima sedam bodova, dok je Valencia ostala na četiri boda.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: