Barceloni se čisti put do titule

Atletico kiksao

Atletico Madrid je protiv Girone u 20. kolu španske La Lige osvojio samo bod (1:1).

Imao je Atletico ambiciju da upiše pobjedu i da nastavi dobar niz, te da se primakne vodećoj Barceloni na šest bodova, ali Girona se pokazala kao tvrd orah u Madridu, pa je osvojila vrijedan bod.

Jorgandžije su povele golom Antoinea Griezmanna u 34. minuti, ali domaćin nije uspio da do kraja zadrži prednost nad Gironom.

Gosti su uspjeli u 73. minuti doći do 1:1, pošto je Portu na ubačaj Espinose bio precizan za slavlje.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Girona igra dobro ove sezone i samo je četiri boda udaljena od mjesta koja vode u Evropu, a današnji kiks Atletica dodatno čisti put Kataloncima do titule.