Bešiktašu ne ide baš najbolje bez Pjanića: Višća i društvo srušili šampiona
Foto - Basaksehir

Bašakšehir slavio

Bašakšehir je u susretu 9. kola turske Super lige savladao šampiona Bešiktaš sa 3:2.

Turski šampion ušao je u ovaj meč bez bh. veznjaka Miralema Pjanića i bilo je vidljivo da im on u sredini terena itekako nedostaje.

Dosta dobrih šansi viđeno je u ovom susretu, a na kraju je postignuto pet pogodaka.

Bašakšehir je u 40. minuti stigao do vodstva. Udarac Edina Višće brani golman Bešiktaša, a na pravom mjestu se našao Stefano Okaka koji zabija za rezultat prvog poluvremena od 1:0.

Nastavak meča donosi brojne šanse sa obje strane, a u 59. minuti Bešiktaš je poravnao na 1:1. Golman domaćeg tima Volkan Babaca poklonio je loptu Alexu Teixeiri, a ovaj pogađa za poravnanje rezultata.

Nakon nekoliko promašenih šansi Bašakšehir u samo dvije minute stiže do dva gola prednosti.

U 83. minuti Stefano Okaka završava jednu kontru za prednost od 2:1,a zatim u 85. minuti Višća asistira za Frederika Gulbrandsena, a ovaj zabija za 3:1.

Bešiktaš se uspio vratiti u meč u prvoj minuti nadoknade. Dosuđen je penal, a Michy Batshuayi zabija za 3:2.

Ipak, snage za nešto više turski prvak nije imao. Ostalo je 3:2 i Bašakšehir je stigao do velike pobjede.

Edin Višća je odigrao kompletan meč i pružio je jako dobru partiju za Bašakšehir.