Basaksehir u završnici utakmice stigao do pobjede protiv Fenerbahčea
Basaksehir sada ima čak 11 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Galatasaraya, dok je Fenerbahče četrnaesti na tabeli, te će do kraja voditi grčevitu borbu za opstanak.

Nova pobjeda

E. Oštraković

Basaksehir je u derbiju protiv Fenerbahčea ostvario novu pobjedu i tako napravio još jedan korak ka tituli prvaka Turske.

Domaći su u ovu utakmicu ušli kao favoriti, ali su do pobjede došli u samoj završnici utakmice.

Krenulo je jako dobro za domaću ekipu. Robinho je Basaksehiru donio prednost već u 19. minuti utakmice. Domaća ekipa je i nakon postignutog gola nastavila napadati, ali rezultat se nije mijenjao. Na odmor se otišlo sa njihovim vodstvom od 1:0.

Ekipa Fenerbahčea u drugom poluvremenu zaigrala je dosta bolje. Uspjeli su doći do izjednačenja u 73. minuti preko Soldada. Ipak, pobjedu domaćoj ekipi donio je Mossoro u 84. minuti.