Mašinerija Xabija Alonsa opet melje: Krvnici Bayerna razbijeni na BayAreni
Bayer Leverkusen razbio Eintracht i učvrstio se na vrhu Bundeslige.

Bayer upisao novu pobjedu

E. Ganibegović

Nakon remija protiv Stuttgarta i Borussije Dortmund, Bayer Leverkusen se vratio na pobjedničke staze i učvrstio se na vrhu Bundeslige.

U okviru 15. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen je slavio pobjedu 3:0 protiv tima koji je s 5:1 razbio Bayern nedavno, a u pitanju je, jasno, Eintracht Frankfurt.

Do vodstva Apotekari dolaze u 12. minuti. Strijelac je bio nigerijski fudbaler Victor Boniface.

Alejandro Grimaldo je pokušao iz slobodnog udarca u 35. minuti, no njegov udarac odlazi malo preko gola.

Do drugog gola Leverkusen dolazi u 52. minuti. Jeremie Frimpong je spakovao jednu odbijenu loptu u mrežu gostiju iz Frankfurta.

Pet minuta kasnije sve je bilo gotovo. Boniface je dodao do Wirtza koji lob udarcem matira golmana gostiju.

Isti igrač je u 81. minuti mogao do drugog gola, no pogodio je prečku.

Samo tri minute kasnije ponovo je okvir gola bio saveznik gostiju. Stativu je pogodio Hincapie.

Bayer Leverkusen je s 39 bodova prvi na tabeli. Ima sedam bodova više i dvije utakmice više od Bayerna. Eintracht je osmi s 21 bodom.

Naredno kolo igra se već sredinom iduće sedmice. Za tri dana će Eintracht ugostiti Borussiju Monchengladbach, a Bayer će biti domaćin Bochumu. Tu utakmicu će zbog žutih kartona propustiti Palacios.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Šesnaesto kolo zatvara se od 19:30. Na Allianz Areni Bayern će se sastati sa Stuttgartom.