Bayer Leverkusen je nezaustavljiv: Apotekari napravili novi veliki korak ka tituli

Ostvarili pobjedu u gostima

Esmer Oštraković

Novu fenomenalnu utakmicu odigrali su fudbaleri Bayer Leverkusena i upisali su novu pobjedu. Ovaj put slavili su na gostovanju kod Heidenheima, a konačan rezultat bio je 2:1 za goste.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko sjajnih prilika za gostujuću ekipu, ali su uspjeli postići samo jedan gol.

Igrala se druga minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena, akada je Frimpong postigao gol za vodstvo svoje ekipe.

Sjajnu šansu za poravananje imao je domaći tim u 58. minuti. Dovedan je šutirao, ali Hradecky brani njegov udarac.

Tri minute kasnije Frimpong pravi sjajan solo prodor, na kraju šutira, ali lopta ide malo pored gola.

Novu priliku za drugi gol goti su imali u 78. minuti. Wirtz je šutirao, ali je pogodio prečku i domaći su se spasili.

Spasa im nije bilo u 81. minuti kada gosti postižu drugi gol i ovjeravaju pobjedu na ovom susretu. Strijelac je bio Adli.

Domaći tim je uspio u 87. minuti smanjiti na 2:1 golom Pieringera, ali više od toga nisu mogli.

Veliki je pritisak sada na Bayernu iz Minhena jer je Leverkusen otišao na osam bodova prednosti, ali Bayern svoju utakmicu 22. kola igra nešto kasnije.

Sa druge strane Heidenheim se nalazi na 10. mjestu na tabeli sa 27 osvojenih bodova.

Obzirom na sjajnu igru Leverkusena mora se priznati da bi bilo pravo čudo da do kraja sezone prokockaju titulu, ali u fudbalu je sve moguće.

Fudbaleri Wolfsburga na domaćem terenu remizirali su sa Borussijom Dortmund, a konačan rezultat ove utakmice bio je 1:1.

Fullkrug je doveo goste u vodstvo i to na samom otvaranju utakmice, tačnije i 8. minuti.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan gol, ali u mreži Dortmunda. Gerhardt je pogodio u 63. minuti.

Mainz je na svom terenu ostvario pobjedu od 1:0 protiv Augsburga, a jedini gol postigao je van den Berg u 44. minuti.

Union Berling slavio je na gostovanju kod Hoffenheima. U jako dobroj utakmici viđen je jedan gol.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Aaronson je pogodio u 84. minuti za veliku radost svojih saigrača, ali i navijača gostujućeg tima.

Stuttgart je slavio u gostima kod Darmstadta sa 2:1. Prvi gol postigao je Guirassy u 14. minuti, a drugi za goste Dahoud u samoj završnici susreta. U posljednjim sekundama domaći su uspjeli smanjiti prednost gostiju.