Bayern ostao bez titule - Borussia nakon deset godina slavila u Minhenu!
Bayern ostaje bez titule - Ona ide u Leverkusen!

Slavlje i u Dortmundu i u Leverkusenu

Eldar Ganibegović, foto: EPA

Bayern je danas u derbiju Njemačke upisao novi poraz i sada je gotovo pa jasno da od odbrane titule nema ništa. Slavila je nakon 10 godina Borussia Dortmund u Minhenu, a osim u Dortmundu itekako će se večeras slaviti i u Leverkusenu.

U okviru 27. kola njemačke Bundeslige derbi su u Minhenu igrali Bayern i Borussia. Tim iz Dortmunda je nakon 10 godina slavio na Allianz Areni, a rezultat je bio 0:2.

Igrala se 10. minuta kada gosti dolaze do vodstva. Adeyemi izlazi na golmana domaćih, Ulreich ne reaguje baš najbolje i to je vodstvo za Borussiju.

Harry Kane je u 23. minuti imao sjajnu šansu kada je glavom šutirai pored gola, da bi u 36. minuti Bayern tražio penal nakon igranja rukom Hummelsa, ali nije ga dobio.

Sven Ulreich spašava Bayern u 53. minuti kada je Felix Nmecha imao veliku šansu i izašao jedan na jedan.

Junak Bayerna je Ulreich opet bio u 66. minuti kada je Ian Maatsen imao šansu, da bi Meyer na drugoj strani deset minuta kasnije zaustavio sjajan pokušaj Comana.

Spasa za domaće nije bilo u 83. minuti. Ryersona je uposlio Haller i to je 2:0.

U 89. minuti Harry Kane trese mrežu Borussije Dortmund, ali je signaliziran ofsajd nakon intervencije VAR sobe.

Bayern je sada na drugom mjestu sa 60 bodova, čak 13 manje od Leverkusena koji je prvi i koji je danas nakon sjajnog preokreta savladao Hoffenheim.

Jasno je da će titula u Leverkusen. Još je sedam kola do kraja i gotovo nemoguće je da Apotekari ispuste vodstvo od 13 bodova.

Borussia Dortmund je četvrta na tabeli. Ima 53 boda i borit će se do kraja sa Stuttgartom i Leipzigom za poziciju broj tri.

Naredno kolo Bayernu donosi gostovanje kod Heidenheima, dok će Borussia u Dortmundu ugostiti upravo Stuttgart.