Šta se dešava s Bayernom? Nagelsmann će ovo teško "preživjeti"

Očajno izdanje Bayerna

Esmer Oštraković

Danas su odigrane utakmice 7. kola Bundeslige, a vidjeli smo nekoliko zaista zanimljivih rezultata.

Bayern je doživio prvi poraz u sezoni i to na gostovanju kod Augsburga, te je nastavljen njihov niz bez pobjede.

Naime, Bayern je remizirao posljednje tri utakmice u Bundesligi, a nakon tih remija uslijedio je današnji poraz na gostovanju kod Augsburga.

Iako je Bayern bio dominantan tokom cijelog susreta, Augsburg je iz jedine prave prilike koju je stvorio, postigao gol za pobjedu.

Igrao se 59. minuti kada je Berisha na asistenciju Iaga matirao Neuera, za veliko slavlje domaćih navijača.

Zanimljivo da je ovo prva utakmica nakon dvije godine na kojoj ekipa Bayerna nije postigla niti jedan gol na utakmici.

Bayer Leverkusen je na domaćem terenu remizirao protiv Werdera iz Bremena, a konačan rezultat bio je 1:1.

Tokom cijelog susreta domaća ekipa je bila dosta bolji protivnik, ali na kraju nisu uspjeli upisati pobjedu.

Domaća ekipa je u 57. minuti došla do vodstva, a strijelac vodećeg gola na utakmici bio je Demirbay, na asistenciju Kossounou.

Imali su domaći još nekoliko dobrih prilika, ali nakon velikog broja promašaja stigla je kazna. Strijelac za bod Werdera bio je Veljković u 82. minuti.

Derbi utakmica između dva ljuta rivala, Borussije Dortmund i Schalkea sasvim zasluženo je otišao na stranu domaće ekipe.

Nevjerovatno je šta su sve domaći igrači uspjeli promašiti prije nego što su postili pobjednički gol u 78. minuti.

Strijelac je bio Moukoko koji je zanimljivo na teren ušao samo desetak minuta ranije umjesto Modestea.

Stuttgart je na domaćem terenu sa 1:3 poražen od Eintrachta iz Frankfurta.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Gosti su u vodstvo došli već u 6. minuti utakmice, a strijelac je bio Rode. U drugom poluvremenu viđena su još tri gola.

Prvo je Kamada pogodio za 0:2 u 55 minuti, a zatim je na 1:2 smanjio Tomas u 79. minuti utakmice. Kada je domaća ekipa krenula po bod, gosti ovjeravaju pobjedu preko Jakića u 88. minuti.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Borussia Dortmund Moje Teme

SarajFK
Baja nema golmana i svaka ekipa koja uspije 2 puta osutati po golu, uzme im bodove.