Derbi 21. kola Bundeslige

H. Zilić

Derbi meč 21. kola njemačke Bundeslige opravdao je taj epitet.

Bayern je u sjajnoj utakmici savladao RB Leipzig sa 3:2.

Poveli su Bavarci u 12. minuti golom Mullera, a nakon toga imali su još šansi koje nisu iskoristili.

Međutim, gosti svoju prvu pravu šansu koriste i Silva u 27. minuti na asistenciju Laimera pogađa za 1:1.

Novo slavlje domaćim igračima i navijačima donosi Lewandowski pogotkom za 2:1 u 44. minuti, asistent je bio Coman.

Nastavak duela bolje otvara tim iz Leipziga i kruna svega stiže u 53. minuti. Nkuknku je iskoristio dodavanje Laimera i pogodio za 2:2.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Pet minuta kasnije neopreznost Gvardiola koji postiže autogol i to je bilo 3:2 za Bavarce.

Do kraja utakmice bilo je još prilika pred oba međutim ostali je do kraja 3:2 i Bavarci su se učvrstili na liderskoj poziciji sa 52 boda, meč više i devet bodova više od Dortmunda, dok je Leipzig na sedmoj poziciji sa 31 bodom.

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: