Begović i Chelsea ponovo pognute glave

Poraz Chelseaja od Porta

Teme:

Fudbaleri Chelseaja doživjeli su novi poraz. U drugom kolu grupe G Lige prvaka poraženi su kao gosti kod Porta s 2:1.

Sjajan meč viđen je na Dragao stadionu, a ponovo je glavnu ulogu imala odbrana tima iz Londona.

Do 39. minute golova nije bilo, a onda je domaći tim iskoristio poklon gostiju. Begović sjajno brani šut Brahimija, ali do lopte pored spore odbrane gostiju stiže Andre za prednost od 1:0.

Uspio je Chelsea prekrsnim golom Williana u nadoknadi prvog dijela da dođe do izjednačenja, ali je Maicon u 52. minuti iskoristio lošu reakciju odbrane i Asmira Begovića, te je pogodio za tri boda Porta.

Dinamo iz Kijeva je kao gost u ovoj grupi savladao Maccabi u Tel Avivu s 2:0.