Kakav show u Arabiji: Postigao gol, izbacio im reprezentaciju s Kupa, pa dobio otkaz u klubu

Balaili je slobodan igrač

Eldar Ganibegović

U finalu FIFA Arapskog kupa sutra će nastupiti reprezentacije Tunisa i Alžira.

Alžir je u polufinalu izbacio reprezentaciju Katara i to u ludoj završnici.

Benlamri je doveo ovu selekciju u vodstvo u 59. minuti, a u sedmoj minuti sudijske nadoknade Muntari je izjednačio na 1:1.

Ipak, kraja utakmice nije bilo. U 17. minuti sudijske nadoknade penal za Alžir koji realizira Youcef Belaili i šalje ovu selekciju u finale.

Nakon ove utakmice, katarski Qatar SC odlučio je da raskine ugovor s reprezentativcem Alžira, čiji je on do tada bio član.

Sve je na svom Instagram profilu potvrdio i sam igrač.

"Hvala Qataru na lijepim trenucima. Veliko hvala navijačima i upravi. Od sada sam slobodan igrač", napisao je Belaili.

Belaili je, inače, karijeru počeo u domaćem Oranu. U svojoj zemlji igrao je još za Alger, okušao se u Tunisu u ekipi Esperance, a vrhunac karijere imao je kada je potpisao za francuski Angers.

Prije Qatara, nastupao je za Al Ahli.

Ova priča neodoljivo podsjeća na onu sa Svjetskog prvenstva 2002. godine, kada je Perugia otpustila Ahna Jung-hwana nakon što je postigao gol protiv Italije za Južnu Koreju.